Beyazlı Grup Olarak Kilitli Parke Makinesi İmalatında, Sektöre Vess Markası İle Hizmet Vermekteyiz. Ürettiğimiz Kilitli Parke Makinaları Manuel – Yarı Otomatik Ve Tam Otomatik Olmak Üzere Üç Farklı Otomasyon Şeklinde Satışa Sunulmaktadır. Vess Bünyesinde Üretimi Yapılan Kilitli Parke Makinaları, Proje TasarımMekanik İmalatHidrolik İmalatElektrik OtomasyonAstar - Boya İmalat ve Sevkiyat - Montaj Aşamaları Olmak Üzere 6 Evrede Gerçekleşmektedir. Günümüzde Beton Parke Makinası Sektöründe Özellikle İşe Yeni Başlayan Tüketicilerin Araştırmalarını İnternet Üzerinden Yaptıklarını, Deneyimsiz - Kalite Standardı Olmayan Firmaların Üretimleri Satın Aldıklarını Ve Sonradan Kötü Sürprizlerle Karşılaştıklarını Gözlemledik. Biz Beyazlı Grup Olarak Bugün İnternet Üzerinden Beton Parke Makinası, İkinci El Parke Makinası, Satılık Beton Parke Makinaları, Kilitli Parke Makinası İmalatı, Kilit Parke Taşı Makinası Fiyatları, Beton Parke Makinası, Parke Taşı Makinası, Kilitli Parke Taşı Makinası, Briket Makinesi Gibi Herhangi Bir Kelime Arandığında İmalatını Yaptığımız Tüm Ürünlere Ait Fiyatları, Teknik Şartnameleri İle Birlikte Sonradan Hiçbir Kötü Sürprize Fırsat Vermeyecek Şekilde Yayınlayabilen Şeffaf Bir Firma Olmaya Özen Gösteriyoruz.

parke makinesi blog

Her Yıl 4 Defa Düzenlediğimiz Kampanyalar Sayesinde Yeni Beton Parke Makinası Fiyatlarını İkinci El Parke Makinasından Cazip Hale Getirdik. Ayrıca Üretimini Gerçekleştirdiğimiz Beton Parke Makinalarına Verdiğimiz 2 Yıllık Koşulsuz Garanti Sürecini Tamirat Ve Bakımını Gerçekleştirdiğimiz İkinci El Parke Makinalarında Da Vererek Sektörde Bir İlki Gerçekleştirdik. Tüm Bu Çalışmalarımızın Neticesinde Beton Parke Makinası Sektörüne Ait Gelen Taleplerin Yoğunluğu Bizi İkinci El Parke Makinası İşini Ayrı Bir Firma Çatısı Altında Yaparak, Bu Şekilde Daha Kurumsal, Etkin Ve Kısa Sürede Sonuca Ulaşır Hale Getirmiştir. 

Mavi renkli kaliteli parke makinası |parke makinesi | parke makinası otomatik Renkli üretim için parke makinesi | Parke makinası Tam otomatik |

Diğer faaliyet Alanlarımızdan Biri Olan İkinci El Makine Üzerine Kurduğumuz Presmak Unvanına Sahip Firmamız 2.El Makine Satışını, Tamirini Ve Bakımını Aynı Hassasiyetle Siz Değerli Müşterilerine Çözüm Olarak Sunmuştur. Presmak Gerek Alt Yapı Gerekse Teknolojik Çözümleriyle İkinci El Makinelerinizde Oluşabilecek Teknik Veya Mekanik Sorunlarda Sizlere Bir Telefon Kadar Yakındır. Detaylı Veya Ön Bilgi Almak İsterseniz Bizlerle İletişime Geçebilir Çözüm Odaklı Çalışmalarımız Hakkındaki Detayları Öğrenebilirsiniz.

1 min 16 min 40 min 6 min

Parke makinası üretimi için en ideal makinelerden biri çift kovalı makinelerdir. Çünkü çift kovalı parke makineleri sizlere renkli ve pürüzsüz bir yüzey imkanı sunar. Tek kovalı bir parke - briket makinası ile arasında çok büyük fark olmaması münasebeti ile müşterilerimizin çift kovalı parke makinalarına yönelmesi daha doğru bir sonuç verecektir.

Hem parke makinası hem briket makinası olarak kullanabileceğiniz parke makinası Parçalı mavi beyaz kırmızı renkli parke makinesi |otomatik parke makinası

Parke Makinası

Bilimsel Gelişmeler İle Birlikte İlerleyen Teknoloji, Toplumların Gereksinim Duyduğu İhtiyaçların Artmasına Ve Daha Farklı İhtiyaçların Doğmasına Neden Olmaktadır. Bu Nedenle Daha Önceki Yüzyıllarda Daha Dağınık Bir Şekilde Yaşayan Toplumlar İhtiyaçlarına Daha Kolay Erişebilmek Ve Artan Nüfus Dan Dolayı Bir Arada Yaşama Kültürünü Benimseyerek Birim Yüz Ölçümünde Daha Fazla İnsanın Yaşamasına Neden Olmuştur. Bu Sebeple Ortak Yaşam Alanları Artan Ve Bu Yaşam Alanlarında Ki Kişi Sayısının Artması Farklı Zemin Özellikleri İhtiyacını Ortaya Çıkarmıştır. Bina Yakın Çevreleri, Toplu Yaşam Alanları, Yaya Trafiğini Oluşturan Yollar, Kent Parkları Gibi Etkinlik Alanlarında Ki Sert Zemini Oluşturmak İçin Parke Taşı Formu Üretilmiştir.

Kaliteli Parke üretimi için parke makinası |Parke makinesi Kaliteli Parke üretimi için mavi renkli parke makinası |Parke makinesi

Önceki Yüzyıllarda Taşı Yontarak Oluşturulan Yolların Ömürleri Oldukça Uzundur Fakat Taşın Yontulması İçin Geçen Süre, Uygulama Maliyeti Oldukça Yüksek Olduğundan Dolayı Devlet Ölçeğinde Ekonomiye Büyük Bir Yük Oluşturmanın Yanı Sıra Sadece Çok Zengin Uygarlıklar Tarafından Yapılabilmekte Diler, Daha Sonra Ki Zamanlarda Betonun Aktif Olarak Kullanılmasıyla Bu Gibi Zeminlerde De Beton Uygulamasına Gitmişlerdir. Maliyet Açısından İdeal Olan Betonun En Büyük Dezavantajı Su Geçirmez Oluşudur. Suyun Toprağa Aktarımına Engel Olan Beton Yüksek Kesimlerde Biriken Suyun Alçak Kesimlerin Taşıyamayacağı Şekilde Aktarılmasıyla Sel Gibi Doğal Afetlerin Sık Sık Tekrarlanmasına Sebep Olmuştur. Bu Olumsuz Örneklerden Dolayı Yapı Sektörü Yeni Bir Eleman Ortaya Çıkarmıştır. Parke Taşı Adı Verilen Bu Elaman Hızlı Üretim Oluşu, Üretimde Ki Maliyetinin Düşük Olması, Küçük Parçalardan Büyük Zeminler Oluşturabilme Olanağı, Oluşabilecek Herhangi Bir Deformasyonlarda Kolay Onarım İmkanı, Farklı Renklerde Üretilebilme Olanağı İle Göze Güzel Görünen Ve Zemine Farklı Fonksiyonlar Ekleyebilme Gibi Özellikleri Sayesinde Giderek Yaygınlaşan Bir Yapı Malzemesi Olmuştur. Parke Taşı Üretimi Yapan Makinalar Genel Adı İle Parke Makinası İle Adlandırılır.

Parke üretimi yapan kaliteli parke makinası | dünya standartlarında parke makinası Parke üretimi yapan kaliteli parke makinası | dünya standartlarında parke makinası | Kurulu parke makinası tesisi

Briket Makinası İle De Parke Taşı Üretimi Yapılabilir Fakat Briket Makinası İle Parke Makinesi Arasında Hem Şekil Olarak Hem De Ürettiği Mamullerin Özellikleri Bakımından Farklılıklar Vardır. Briket Makinası Parke Taşını Tek Katmanlı Olarak Üretebilmektedir. Sahip Olduğu Tek Harç Kovasında Bulunan Harç Taşın Tüm Yüzeyinde Olacağı İçin Tek Renkli Ve Tek Katmanlı Bir Üretim Kabiliyetine Sahiptir. Çoğunlukla Parke Taşı Üretimi Yapmak İsteyen Bir İmalatçı Parke Makinası Alması Daha Uygun Olacaktır. Parke Makinesi İki Harç Kovasına Sahiptir. Birinci Harç Kovasında Kalın Agregadan Üretilmiş Olan Harç Taşın Alt Kısmını Oluşturur Ve Bu Kısım Uygulamada Görünmeyeceği İçin Boya Katkısına Gerek Yoktur. Ayrıca Kalın Agregadan Oluşan Alt Kısım Parke Taşının Yük Taşıma Kabiliyetini Ve Direncini Arttırmaktadır. İkinci Kovadan İse İnce Agregadan Ve Renkli Olarak Oluşturulmuş Harç Taşın Üst Yüzeyini Oluşturarak Taşın Sadece Görünen Kısmının Renkli Olmasını Ve Yüzeyinin Pürüzsüz Olmasını Sağlar, Bu Sayede Taşın Üretim Maliyeti Asgariye İnerken Güzel Görünümlü Bir Mamul Ortaya Çıkmış Olur. Farklı Kalınlık Ve Formlarda Bu Şekilde Üretime Olanak Sağlayan Parke Makinası Aynı Zamanda Üzerinde Bulunan Kalıbın Değiştirilmesi İle Briket, Bordür, Asmolen, Çim Taşı Gibi Yapı Materyalleri De Üretebilme Kabiliyetine Sahiptir.


Parke Taşı Makinası

Çevre Düzenlemesinin Mesleki Adı Olan Peyzaj Mimarlığı Disiplini, Proje Uygulamalarında Bitkiyi, Kent Mobilyaları Olan Bank, Aydınlatma Elemanları Ve Etkili Çevre İmar Etmek İçin Zemin Materyallerini Kullanır. Kullandığı Bu Materyallerin Biride Parke Taşıdır. Parke Taşını Araç Ve Yaya Trafiğini Ayırmada, Düzenleme İçerisinde Herhangi Bir Kot Oluşturmadan Mekânlara Fonksiyon Ve Görev Verme Amacı İle Kullanır. Zemini Kot Oluşturmadan Ayırmanın Birkaç Farklı Yolu Vardır. Bunlar Bitkilerin Kendine Özel Form, Davranış Ve Özellikleri Olabildiği Gibi Zeminde Ki Parke Taşına Form Ve Renk Farklılıkları Katarak Da Elde Edilebilir. Bu Sebeple Parke Taşının Farklı Renk Ve Formlarına Her Zaman İhtiyaç Duyulmaktadır.

Parke taşı üretimi yapan parke taşı makinası Parke taşı üretimi yapan parke taşı makinası | Parke makinesi | Parke taşı makinası

Bu Da Yapı Sektörde Parke Taşı İmalatında Artışa Sebep Olur Ve Daha Da Artmasına Neden Olacaktır. Parke Taşını Üreten Makinelere Parke Taşı Makinası Denir. Parke Taşı Kullanılacağı Yere Ve Ona Yüklenen Anlam Ve Göreve Göre Farklı Kalınlıklarda Olur. Bu Sebeple Parke Taşı Makinasının 5 Cm Gibi Kalınlıklarda Üretim Yapabilme Kabiliyetine Sahip Olması Gerekir Hatta Bazı Durumlarda 2 Cm Üretim Yapabilen Makinalara Da İhtiyaç Olacaktır. Parke Taşı Makinasının Briket Makinasından Önemli Farkı İki Harç Kovasına Sahip Olmasından Yanı Sıra Vibrasyon Sisteminin Altta Olduğu Gibi Üst Tarafta Da Olmasıdır. Parke Taşları Bütün Ve Boşluksuz Olarak Kalıp Da Sıkıştırıldığı İçin Kalıp İçerisinde Bir Vakum Etkisi Oluşmasına Sebep Olur. Oluşan Vakum Etkisiyle Kalkan Üst Kalıp Taşın Üst Yüzeyinde Kopmalara Ve Yumuşamaya Sebep Verir.

Parke taşı üretimi yapan parke taşı makinası | Kaliteli Parke Taşı Makinası Yeşil renkte parke taşı makinası tesisi | parke taşı makinası |Parke makinası

Bunu Ortadan Kaldırmak İçin Üst Kalıba Ayrı Bir Vibrasyon Sistemi Bağlanır, Baskı Esnasında Çalışan Vibrasyon Verdiği Titreşimle Üst Kalıbın Taşa Herhangi Bir Deformasyona Neden Olmadan Kalmasını Sağlar. Parke Taşı Makinası Sahip Olduğu İki Harç Kovası İle İki Katmanlı Üretim Yapabilir. Birinci Harç Kovası Kalın Ve Doğal Agrega Harcı İle Parke Taşının Alt Kısmını Oluştururken İkinci Harç Kovası İnce Agregandan Baya İlave Edilerek Oluşturulan Harç İle Taşın Üst Yüzeyini Pürüzsüz Olarak İmal Edilmesini Sağlar. Beyazlı Grup Firmasının Markası Olan Vess Makina Kullandığı Vibrasyon Motorları Yağsız Çalışmaktadır. Bu Sayede Herhangi Bir Bakıma Gerek Olmadan Uzun Yıllar Çalışabilir.

Diğer Briket MakineleriKırma Eleme Tesisleri ve Beton Santralleri Makalelerimizi Linklerin Üzerine Tıklayınca Ulaşabilirsiniz. Sayfamızda kalarakda parke makinası ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.