Vess Markası Altında Üretimlerini Yaptığımız Briket Makineleri, 6 Aşamada Müşterilerimize Ulaşır. Bu Aşamalar Sırasıyla Proje TasarımMekanik İmalatHidrolik İmalatElektrik OtomasyonAstar - Boya İmalat ve Sevkiyat - Montaj'dan Oluşur. Briket Makinesi Kapasitelerimiz Seçeceğiniz Ürüne Göre Değişmektedir. Tam Otomatik Briket MakineleriOtomatik Briket Makineleri ve Yarı Otomatik Briket Makinası Seçeneklerimiz İle Büyük ve Küçük Ölçekli İşletmelerin İhtiyaçlarını Karşılayacak Şekilde Farklı Modellerimiz Mevcuttur.

Briket Makinası | Kaliteli Briket Makinesi | Yeşil Briket Makinası | Yüksek Kapasiteli Briket Makinası Mavi Beyaz Renkli Briket Makinası | Briket Üretimi Yapan Briket Makinası | Paeke-Briket Makinası

Ayrıca Müşterilerimizin 2. El Briket Makinesi Talepleri Doğrultusunda 2. El Briket Makinesi Fiyatlarımızı Uygun Seviyelere Getirdik. Yoğun Talep Doğrultusunda Presmak Unvanına Sahip Yeni Markamızı Sadece İkinci El Briket, Parke ve Beton Santralleri Satışı, Tamiri Ve Bakımı Üzerine Kurduk. 

Briket Makinesi İmalatına 10 Yıl Önce Başlayan Firmamız Bugün Tüm Gelişimini Yenilikçi Anlayış Çerçevesinde Teknolojiye En Hızlı Şekilde Ayak Uydurarak Tamamlamış Ve Geleceğe Dönük Çalışmalarına Hız Kazandırmıştır. Bugün Briket Makinesi İmalatında Manuel Briket Makinesi Terimini Tamamen Kaldırarak Yerine Yarı Otomatik Briket Makinelerini Getirdik. Artık Manuel Briket Makinesi Yerine Müşterilerimize Yarı Otomatik Briket Makinelerini Aynı Fiyatla ve Yeni Teknolojiyle Sunmaya Başladık. Briket Fabrikası Kurmak İçin Çok Yüksek Fiyatlarla Karşılaşmanızın Önünü De Kesmiş Olduk. Yarı Otomatik Briket Makinesi Tesisi İle Briket Fabrikası Maliyetlerini Minimize Ettik.

briket makinesi blog

Müşterilerimizden Gelen Briket Nasıl Yapılır Sorusuna Şu Şekilde Açıklık Getirebiliriz. Briket Üretimi Bizlerden Alacağınız Yarı Otomatik, Otomatik Ve Tam Otomatik Briket Makineleriyle Yapabilirsiniz. Otomasyon Olarak Yarı Otomatik Makinelerde İşçi Çalıştırma Sayısı Yüksektir Otomasyon Yükseldikçe Çalışan Personel Sayısı Düşer. Örneğin Tam Otomatik Briket Makinesi Tesislerinde Üretim Hattında İşçiye Gerek Yoktur. Yarı Otomatik Briket Makinesi Tesislerinde Minimum 4 İşçi Çalıştırmak Zorunda Olabilirsiniz.

Kurulumu Tamamlanmış Parke Briket Makinası | İki silolu briket makinası Çift kovalı briket üreten briket makinası ayrıca parke üretimi de yapar

Fiyat Politikamızı Tamamen Şeffaf Olarak Web Sitemizde Şartnamesiyle Beraber Yayınlayarak Bu Hususta Da Bir İlke İmza Attık Ve Briket Makinesi (Bims Makinesi) Fiyatlarını Sizler İçin Uygun ve Cazip Hale Getirdik. Ayrıca Makinelerimize Verdiğimiz 2+3 Yıllık Garanti İle Ürünlerimize Olan Güvenimizi Üst Seviyeye Çıkardık Bu Bağlamda Teknik Desteğimizi ve Hizmet Sürecimizi 5 Yıla Çıkarmış Olduk.

Çift kovalı günde 10 bin briket üreten briket makinası Kaliteli üretimi olan briket makinesi | Yeni model briket makinası

 


Briket Üretimi

İnşaat Sektöründe Hizmet Vermek İsteyen Bir Yatırımcı İçin Briket Üretimi Seçeceği İş Kollarından Bir Tanesidir. Her Koşulda İhtiyaç Olan Ve Bu İhtiyacı Kolay Kolay Karışılanamayacı Sektöre Yeni Girenler İçin Önemli Bir Dayanak Noktasıdır. Ayrıca Briket İmalatı Oldukça Karlı Bir İştir. Kolaylıkla Yapılabildiği İçin Çok Büyük Bir Tecrübe Gerektirmez. Doğru Briket Makinası Tercihiyle Tercih Edilebilir Ürünler Kolaylıkla Pazarda Alıcı Bulacaktır. Ayrıca Tercih Edilen Briket Makinası Veya Parke Makinası Üretim Kabiliyetinde Farklı Ürünler Üretebilme Özelliğinde İse Buda Yatırımcı İçin Avantajlı Olacaktır. Briket Üretimi Eski Yıllarda Tek Kalıba Harcın Doldurularak Yapıldığı Bir Üretim Şekliydi. Bu Üretimde Taşın Dayanma Ve Taşıma Kalitesi Oldukça Düşük Olduğu Gibi Üretim Oldukça Yavaş Olduğundan, Yapı Sektörü Aynı Görevi Görebilecek Başka Ürünlere Yöneldiler. Bu Ürün Genellikle Tuğla Oldu.

Briket Üretimi | Briket Üretimi yapan Briket Makinası Kaliteli Briket Üretimi | Briket Üretimi Yapan Kaliteli Briket Makinası

Fakat Tuğla İle Yapılan Duvarların Sağlamlığı Ayrıca Uygulamada Hata Payının Yüksek Olması Nedeniyle Ve Briket Üretiminin Briket Makinası İle Hızlanmasından Dolayı Yeniden Tercih Olarak Briket Seçildi Ve Brikete Yönelim Hızlı Bir Şekilde Arttı, Buda Briket Üretimi Sektörünün Çok Uzun Yıllar Popülerliğini Koruyacağının Kanıtıdır. Briket Üretiminde Seri Üretim İçin Farklı Özellikte Ve Kapasitelerde Briket Makinası Ve Parke Makinası Geliştirilmiştir. Briket Üretmek İçin En Düşük Özellikte Ki Briket Makinası Yürüyen Briket Makinasıdır. Düşük Maliyetle Kurulacak Bir Tesis İle Hemen Üretim Yapabilirsiniz Fakat Üretim Sayınız Ve Birim Taşa Düşen Üretim Maliyeti Oldukça Yüksek Olacaktır. Buda Karlılığınızı Azaltacaktır. Bu Sektöre Yeni Adım Atacak Bir Yatırımcı İçin En İdeal Briket Makinası 4 Lü Briket Makinasıdır. Günlük 4000 Briket İmalatı Yanı Sıra Birçok Çeşitte Ürün Üretebilirsiniz. Günlük 300 Metre Kare Parke Üretimi, Belediye Bordürü, Asmolen, Çim Taşı Gibi Ürünleri Aynı Makinada Üretebilirsiniz. Bu Tesisteki Briket Üretimi Üç Safhada Gerçekleştirilir. Harç Oluşturma, Üretim Ve Paketleme Aşamalarıdır. Herhangi Bir Üretim İçin Olduğu Gibi Briket Üretimi İçinde Kalitenin Standart Olması Her Zaman Aranan Bir Özelliktir.

Briket | Briket Üretimi | Briket Makinasından Üretilen Briketler Briket | Briket Üretimi | Briket Makinasından Üretilen Briketler | Kaliteli Briket Üretimi İçin Briket Örnekleri

Bu Standardı Oluşturan En Büyük Etken Harçda Bulunan Ham Maddenin Özelliği Ve Harç Sisteminin Çalışma Şeklidir. Bu Aşamada Briket İmalatı Yapacak Olan Briket Makinesi Yada Parke Makinası İçin Üç Farklı Harç Sistemi Mevcuttur. İlki Personelin Ağırlıkta Olduğu Bir Sistemdir. Bir Yada İki İşçi Yerden Mikser Üzerine Giden Transfer Bandına Belli Oranda Agregayı Yükler. Mikser Operatör Platformunda Bulunan Mikser Operatörü Paket Çimentoyu Miksere İlave Eder Ve Su Vanasını Açarak Harcın Oluşmasını Sağlar. Bu Sistemde Çalışan İşçi Sayısı Oldukça Fazladır Ve Harcın Kalitesi Ve Standardı Çalışan İşçinin Bilgi, Dikkat Ve Kabiliyetine Bağlıdır. Bir Diğer Sistem De İse Miksere Giden Agregayı Personel Değil Bunker Yardımı İle Aktarılmasıdır. Ölçek Mantığıyla Çalışan Sistemde Mikser Operatörü Bunker Kapaklarını Açarak Bunker Altında Bulunan Banta Agregayı Belli Ölçekte Boşaltır. Buradan Transfer Bandı İle Miksere Boşaltılmasını Sağlar. Sisteme Eğer Çimento Silosu Eklenmiş İse Silodan Helezon Yardımı İle Miksere İlave Edilen Ölçek Kovasına Belli Ölçekte Çimento Biriktirilir. Biriken Çimento Miksere Boşaltılır. Mikser Operatörü Su Vanasını Açarak Agreganın Karışmasını Ve Harcın Oluşmasını Sağlar. Bu Sistemde Önceki Sisteme Göre Harcın Kalite Standardı Daha İyidir Fakat İşçinin Yine Harcın Oluşmasında Bilgisine Gerek Vardır. Üçüncü Sistemde İse Bunker Altındaki Bant Loadcell İle Tartımı Yapılarak Miksere Aktarılır. Harç İçin Gerekli Çimento Bu Kez Ölçekle Değil Tartımla İlave Edilir. Bu Sistemde Mikser Başında Bir Operatöre İhtiyaç Yoktur. Sistem Tamamen Tartımlar İle İşlem Yapar. Harç Sistemi İçin Geliştirilmiş Yazılım İle Üretilecek Ürüne Göre Harç Reçetesi Sisteme Girilir Ve Harcın Yüksek Kalite Standardında Olması Sağlanır. Bu Sistem Diğerlerine Göre Maliyet Açısından Yüksektir Fakat Üretilen Harç Her Zaman Kaliteli Olacaktır Bu Uzun Vadede Üreticiye Büyük Katkı Sağlar.


Bims Fabrikası Maliyeti

Her Geçen Gün Popülaritesini Ve İnşaat Sektöründe Talebi Artan Bir Ürün Olan Bims Hafifliği, Doğal Bir Isı Ve Ses Yalıtım Kabiliyetinde Olması, Strafor Ve Benzeri Kimyasal Bazlı Ürünlerin Sağlık Açısından Zararlı Olduğunun Anlaşılması Ve Tecrübe Edinilmesi, Bu Ürünün Üretimi İçin Yapılan Yatırımları Da Hızlandırmıştır. Sektöre Bims Üretimi Yaprak Katkı Ve Kazanç Sağlamak İsteyen Yatırımcıların Bims Fabrikası Maliyeti Hesaplamasında Dikkat Ve Önem Vereceği Hususlar Şunlardır. Öncelikle Bimsin Hammaddesi Pomzadır Ve Dünyadaki Rezerv Toplamları Açısından Ülkemiz %70 İne Sahiptir. Bu Sebeple Pomza Hammaddesine Ulaşmak Ve Nakliye Etmede Harcanan Zaman Ve Maliyet Oldukça Düşük Olacaktır.

Bims Fabrikası maliyetinin hesaplanması için örnek resim Bims Fabrikası maliyetinin hesaplanması için örnek resim | Bims Fabrikası Maliyeti | Briket makinası

Bims Fabrikası Maliyeti İçin Önem Verilecek İkinci Husus İse Tesi Oluşturan Ekipmanların İçerisinde Pomza İle Birebir Etkileşim İçerisinde Olacak Karıştırıcı Mikser, Briket Makinası Veya Parke Makinası, Gibi Ekipmanları Oluşturan Metalin Pomzanın Sürtünmeden Dolayı Aşınmasına Engel Olacak Yada Azaltacak Özellikte Olmasıdır. Karıştırıcı Mikserler Genellikle İki Türden Yapılır. Mikserin Hammadde İle Etkileşim Geçiren İç Yüzeyinde Aşınmaz Saçların Kullanılır Veya Aşınabilir Saçlar Kullanılır. Aşınmaz Saçlar Perçin Veya Kaynakla Mikserin Dış Gövdesine Sabitlenir Ve Değiştirilemezler. Bir Diğeri Olan Aşınma Saçlı Olanlar İse Mikserin Dış Gövdesine Vida Ve Somunlarla Sabitlenmiştir Ve Bunları Değiştirmek Oldukça Kolaydır. Bims Makinası İçin Biz Genellikle Aşınma Saçlı Olan Daha Sonra Değiştirilebilir. Karıştırıcı Mikser Türlerini Öneriyoruz. Bu Sayede Pomzadan Dolayı Oluşacak Aşınmada Mikser Yerine İç Bölmede Bulunan Saçların Değiştirilmesi Daha Az Maliyetli Olacaktır.

Bims Fabrikası maliyetinin hesaplanması|Bims maliyeti | Briket makinası maliyeti Örnek çift kovalı bims fabrikası maliyeti hesaplanabilir.

Bims Fabrikası Maliyetini Oluşturan Bir Diğer Ve Tesisin En Önemli Ekipmanı Bims Makinası Dır. Makineyi Oluşturan Ve Pomza İle Sürtünmeye Girecek Harç Arabası Makina Alt Sacı Gibi Parçalarında Değiştirilebilir Olması. Oldukça Önemli Ve İleride Doğabilecek Deformasyonlarda Yüksek Maliyet Oluşturmayacak Şekilde Sorunu Çözülmesi Gerekir. Aksi Takdirde Üretim Maliyet Artacak Ve Birim Taştan Elde Edilen Kar Oranı Düşecektir. Bir Diğer Önemli Husus İse Bims Taşının Oluşmasını Sağlayan Ekipman Olan Makine Kalıbır. Anlaşılacağı Üzere Pomza İle Karıştırıcı Mikserden Sonra En Çok Etkileşime Girecek Ekipman Makine Kalıbıdır.

Bims Fabrikası Maliyeti Hesaplanması

Fabrika AdıKapasiteMaliyet
Bims Makinası 4000 Bims 44.000 $ *
Bims Makinası 6000 Bims 73.000 $ *
Bims Makinası 8000 Bims 109.000 $ *
Bims Makinası 10000 Bims 148.000 $ *

*Ortalama Maliyetler Verilmiştir. Bilgi Almanızı Rica Ederiz.

Yüksek Basınç Ve Vibrasyondan Dolayı Birleşim Yerlerini Vidalı Veya Değiştirilebilir Yapmak İmkansızdır. Bu Sebeple Makine Kalıbının Ömrünü Uzatmak İçin Daha Yumuşak Ve Aşınması Daha Zor Metaller Tercih Edilirse Bims Fabrikası Maliyeti Daha İdeal Rakamlarda Olacaktır. Bunların Yanı Sıra Tesisin Kurulacağı Alanın Konumu, Faliyete Gireceği Pazarla Olan Yakınlığı, Oluşabilecek Nakliye Masrafları, Alanın Tesis İçin Yeterli Büyüklükte Olup Olmaması Da Bims Fabrikası Maliyetini Etkileyecek Başlıca Faktörlerdendir.

7 min 30 min 118 min 158 min

Üretimin Her Aşamasında Kaliteyi Ve Müşteri Memnuniyetini İlke Edinen Firmamız, Sizlere Hizmet Konusunda Bir Telefon Kadar Yakındır 7/24 Müşteri Hatlarımızı Arayarak Bizlerden Bilgi ve Teknik Destek Alabilirsiniz. Firmamızı Tercih Ettiğiniz İçin Tüm Hizmetlerimizden Yararlanabilirsiniz.

Tek kovalı briket makinası almak isteyen müşterilerimiz teknik detayları hızlıca temsilcilerimden öğrenebilirler. Özellikle tek kovalı briket makinasının yanında yeni sunmaya başladığımız çift kova seçeneği müşterilerimize daha fazla çeşit ürün ve sadece üst yüzeyi renkli parke üretmelerine imkan sağladık.

Diğer Parke MakineleriKırma Eleme Tesisleri ve Beton Santralleri Makalelerimizi Linklerin Üzerine Tıklayınca Ulaşabilirsiniz.